Vyjádření podpory

Vážení klienti,

obracíme se na Vás jako na naše vážené zákazníky a současně zástupce veřejnosti s žádostí o veřejnou podporu poskytnutí finanční pomoci státu nám, zájezdovým autobusovým dopravcům. Důsledkem pandemické a společenské situace nemáme už rok pro koho vykonávat činnost. Krize nás těžce postihla; rodinné firmy provozující zájezdovou dopravu spějí k zániku.

Podle zástupců vlády - a podle ní je to i názor většinové společnosti - nejsme pro veřejnost důležití a je tedy vlastně naprosto v pořádku, když autobusoví dopravci zkrachují. Mnohým tím ale bude doslova zničen celý život.

Tato skutečnost má nejen nedozírné ekonomické dopady na rodinné firmy dopravců, ale fatálně dopadá i na technický stav autobusů - při ročním odstavení je stále obtížnější a finančně nákladnější udržovat je v provozuschopném stavu. Až vyjedeme, potřebujeme, aby naše autobusy byly ve stavu, který zajišťuje bezpečnost cestujících a nepředstavuje veřejné ohrožení! Značná část vozového parku zájezdových dopravců nemusí být v současné době plně bezpečná, a je to způsobeno situací, kterou  nezavinili. Vládu však toto nezajímá. Ani to, že nepravidelná doprava je zcela evidentně v troskách, v sezóně bude obtížné sehnat volný autobus; mnoho akcí tak bude ohroženo.

Má situace, naše situace je kritická. Někteří se museli zadlužit u bank, zastavit své domovy pro získání finančních prostředků; proklamované státem zaručené úvěry pro náš obor jsou pro banky příliš rizikové. Přestože měsíce vůbec nejezdíme, vysoké fixní náklady na udržení autobusů hradit musíme. Autobusy významně ztratily na své ceně, až o 60 %, v leasingových splátkách se ale hradí 100 % pořizovací ceny. Zbavit se autobusů nelze, jsou dlouhodobě neprodejné. Zájezdoví dopravci tak začínají krachovat, zájezdová doprava je do budoucna zásadně ohrožena!

Věnujte prosím pozornost údajům získaným ze sběru dat ve dnech 23. - 25. února 2021 mezi více než 300 respondenty - zájezdovými dopravci z celé republiky. Taková drsná data nevykazuje téměř žádný z podnikatelských oborů.

DATA
86 % dopravců bez pomoci státu nemá šanci přežít
20%  dopravců již bylo nuceno prodat či zastavit svůj osobní majetek
79 % dopravců trápí technický stav autobusů z důvodu jejich dlouhodobého odstavení
54 % dopravců trápí nedostatek kvalitních řidičů se zkušenostmi v zájezdové dopravě, dopravci přišli o 48 % svých skvělých řidičů a bez dostatečné pomoci je nebudou schopni dostat po obnovení poptávky zpět.

Patřím do rodiny zájezdových dopravců, jejichž kritickou situaci výše popisuji.

Prosím, vyjádřete mi, stejně tak jako našemu celému těžce zkoušenému oboru, svoji veřejnou podporu. Zde se proklikněte na Výzvu: https://podporuji.zaautobusy.cz/ a vyplňte jméno organizace, kterou zastupujete, svoji funkci (vyplnit by měl hlavní představitel organizace, instituce) a orientační počet členů, žáků + pedagogů, sportovců vč. trenérů, farníků, obyvatel obce, klientů, zaměstnanců atd. Víme, že své služby poskytujeme tisícům organizací, které zastupují miliony občanů ČR.


Budeme také velmi rádi, podepíšete-li se též (již pouze za sebe) na online petičním archu určeném pro veřejnost: https://petice.zaautobusy.cz/ Svým podpisem nás nejenže podpoříte, ale dáte zástupcům státu najevo, že jsme pro veřejnost důležití a naše služba má v normálních dobách svoji velkou hodnotu, kterou vnímáte.

Náš boj o přežití můžete sledovat na facebooku - https://www.facebook.com/ZaAutobusy. Prosím, podívejte se na video z prosincového shromáždění autobusů v Praze - https://www.youtube.com/watch?v=6QrQ946q9s8&t=35s. Výmluvné obrázky s hudbou, připomenutí katastrofální situace zájezdové dopravy, a tím i našich společných cest. Dejte nám prosím šanci na ně navázat!

Budeme Vám také velmi vděčni, pokud přepošlete naši žádost o veřejnou podporu svým klientům, členům, rodičům žáků atd..
Pro jednotlivce je určena petice: https://petice.zaautobusy.cz/


Mnohokrát děkuji za Vaši pomoc. Věřím, že díky také Vaší pomoci, budeme v budoucnu opět společně plánovat cesty autobusem nejen po naší krásné vlasti.

Děkujeme za Vaši podporu.

Dopis s žádostí k rozeslání pro další veřejnost zde: Dopis-pro-klienty

Kontaktujte nás

Napište nám

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osmnáct a jedenáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Kontaktujte nás

AUTODOPRAVA

Radim Hasenkopf

Skuhrov 52

468 22 Železný Brod

E: info@autodopravahasenkopf.cz

T: +420 601 125 225

Ke stažení

Objednávka přepravy

Všeobecné podmínky

Zasedací pořádek 49 míst

Zasedací pořádek 25 míst

10 otázek pro výběr dopravce